Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Web Tasarım »

Nisan 2015 İtibariyle Google Mobil Uyluluk Kriteri Getiriyor
Google mobil aramalar konusunda sürekli güncellemeler yapmaktadır. Bu güncellemeler bir hayli fazla olup bazıları site sahipleri tarafından fark edilirken bazıları ise hiç fark edilmez. Bu güncellemeler ile algoritmalar da değişiklikler yapılmaktadır. Bunun yanında da sürekli yenilenen yapılar ile ortaya daha verimli ve etkili bir yapı çıkarmak için çalışmalar yapılmaktadır. Google mobil alanda da önemli güncellemeler yapmaktadır. Mobilden de girilen sitelerin ideal çözümler sunması ve bu sürecinde kolay bir şekilde yürütülmesi hedeflenmektedir. Site içerisinde ki öğelerin düzenlenmesi, daha kullanışlı hale getirilmesi amaçlanarak ve bunun yanında da erişimlerinin daha iyi olması için sürekli güncellemeler yapılmaktadır. Bunların yanında sitelerin daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından görülmesi için algoritmalarda güncellemeler yapılmaktadır.
 
21 Nisan tarihinde Google yeni bir güncelleme yapacaktır. Siteler elden geçirilerek uyumlulukları ve diğer yönleri ile değerlendirmeye girecektir. Google ANALYTİCS ve benzeri yapılar kurarak sitenizin trafiği hakkında bazı analizler yapabilirsiniz. Bu sayede sitenizin kullanıcıları hakkında analizleriniz ve atacağınız adımlarda iyi olacaktır. Mobil sitenizin trafiğini en iyi şekilde bu sayede kontrol edebilirsiniz. Google test sürecine en iyi şekilde hazır olmak için sitenizde bazı testler yapmanız gerekmektedir. Google mobil uyumlu site test aracı ile sitenizi bir test sürecine sokarak daha verimli bir şekilde hazırlanmanız mümkün olacaktır.
 
Sitenizin bu ve bunun gibi güncellemelere hazır olup olmadığını test etmek için mobil SEO referans sayfalarına başvurabilirsiniz. Sitenizin iyi bir SEO sürecine sahip olması gerekmektedir. Kocaman internet dünyasında bilinmeyen bir site yok olmaya mahkum olmaktadır. Google her yıl yaptığı 600 adet büyük ve küçük çaplı güncellemeleri daha iyi bir süreç hazırlamak için çalışmalar yapmaktadır. Sizde bu değişim ve gelişimden olumsuz yönde etkilenmemek için bu sürece ayak uydurmanız gerekmektedir. Bunların yanında birde mobil uyumlu site etiketleri diye bir öğe bulunmaktadır. Mobil sıralama kriterleri ile ilgili bir durum olmaktadır bu durum. Mobil uyumlu sitelerin linklerine mobil uyumlu diye bir belirtme yapılmaktadır. Bu sayede kullanıcılar siteye girmeden sitenin mobil ile uyumlu olup olmadığını öğrenebilmektedirler.
 
Google mobil ile uyumlu olmayan web sitelerine de mail göndermektedir. Bu sayede uyarılar yapılarak uyumlu olmaya teşvik edilmektedir. Bu ve bunun gibi uyarılar ile kullanıcılar için daha iyi bir süreç için çalışmalar yapılmaktadır. Kurallara uyulmadığı takdirde sıralamalarda aşağılara doğru bir gidiş olmaktadır. Örneğin siteniz mobil uyumlu değil ise ve sizde önlem almıyorsanız Google sizin üzerinizden desteğini çekmektedir. Siteniz yavaş yavaş ortalıktan silinecektir. Mobil kullanılabilirlik yönünden zayıf olan sitelerin bu ve bunun gibi değerlendirmelerden geçirilmesi ile bir hayli fazla olan mobil kullanıma oranına bakıldığında gayet mantıklı olduğu ortadadır.
 
 

Etiketler

SEO,Google,Web tasarım
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste