Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Web Tasarım »

Mobil Kullanıcı Davranışları Değişiyor
Günümüzde tasarımlarında mobil cihazların farklı yapılarda olduğu görülmektedir. Büyük ekranlar, hassas dokunmatik yapılar ve bunun yanında da bir sürü özellik. Bu değişim ihtiyaçlara ve zevklere göre şekillenirken günlük hayatımıza da baktığımızda ise bizim için önemli bir cihaz olduğu görülmektedir. Online kullanımların artması ile beraber yakın bir zaman için akıllı telefonlar, tabletler vs. gibi cihazların da kullanımları artmıştır. E-ticaret işlemleri, mobil uygulamalar, sosyal medya vs. gibi öğeler ile kullanımlar daha da fazla artmıştır. Bu süreçte bu kadar fazla kullanılan bir cihazında UX süreci önemli bir hale gelmiştir. Sonuçta avuç içinde kullanılan bir cihaz bir derya olan bu aygıtlar sayesinde hayatımızda önemli şekillenmeler olmuştur.
 
UX bir tasarımın en ideal bir biçimde kullanılmasını amaçlamaktadır. UX sürecinde yapılan çalışmalar kullanıcılar kullandıkları tasarımdan en üst düzeyde fayda alarak kullanılmasını amaçlamaktadır. Mobil cihazlarından kullanım oranlarını göz önünde bulundurursak önem düzeyini tahmin etmek zor olmamaktadır. Tasarlanan yapılarda en basitinden telefonun ele oturuşundan tutun içeriğinde ki bulunan ara yüze kadar her şey bu sürece dahil olmaktadır. Rekabet alanında da çekişmeler olan bu süreçte bu ve bunun gibi unsurlar büyük önem teşkil ettiğinde kullanıcı için en ideal ürünün üretimi daha pozitif sonuçlar doğuracaktır. Mobil kullanımlar artık bir hayli fazla olduğundan UX sürecine de gereken ilgi ve alaka en iyi şekilde gösterilmesi gerekmektedir.
 
Trend olan büyük ekranlar kullanım olarak fazla olduğu görülmektedir. Daha geniş inçlere sahip olan ekranlar ile hem daha geniş görüntüler hem de daha kaliteli görünümler elde edilmektedir. Bunun yanında uygulamalar, oyunlarda vs. daha iyi bir verim almak mümkün olmaktadır. Daha geniş görüntüler isteyen oyunlarda kullanıcılar daha etkili bir kullanıma sahip olup uygulamalardan da daha fazla fayda elde etmektedirler. Büyük ekranların yanında bazı özelliklerde trend olmaktadır. Örneğin parmak izi okuyucular… Telefona bir parmak izi tanımlandığı zaman o kullanıcıdan başka hiç kimse telefona erişim sağlayamıyor tabi şifre bilinmiyor ise. TOUCHID yeni nesil cihazlar görmek mümkün.
 
Yeni nesil teknolojilerde görülen bir diğer değişim ise sensörler olmaktadır. Sensörler ile telefonunuz hissetme yetisine sahip olmaktadır. Akıllı bekleme vs. gibi sensörler ile daha etkili bir kullanım ortaya çıkmaktadır. Sensörlerin dışında tasarımlarda daha kullanışlı yapılar da ortaya çıkmaktadır. Örneğin yeni çıkan bir telefon tasarımında telefonun sağ tarafında bulunan bir hızlı erişim menüsü dikkat çekmektedir. Bu hızlı erişim menüsü ile hızlı ve etkili bir kullanım ortaya çıkmaktadır. UX sürecinin hedefledikleri yeni nesil teknolojiler ile mümkün olmaktadır. Kullanıcılar için daha kolay bir kullanım sağlanırken performans da uyumlu bir şekilde olmaktadır. Sonuçta kolay bir kullanım için performansta önemlidir.
 
 

Etiketler

UX,Web tasarım
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste