Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Web Tasarım »

E-ticaret Web Tasarım Trendleri 2015 için Öngörüler

2015 e-ticaret web tasarım trendlerinde flat yani düz tasarım bir hayli popüler olarak değerlendirilebilir. Sadece e-ticaret sitelerinde değil diğer web sitelerinden flat yani düz tasarımlara sıkça rastlanmaktadır. Flat tasarım da esas alınan sadelik ve düzlüktür . Sadelik ve düzlükten kasıt ruhsuz bir tasarım değil daha şık ve açık bir tasarım olarak değerlendirilebilir. Flat tasarımda büyük fontlar , göz alıcı şekiller kullanılarak daha dikkat çekici bir tasarım yapılmaktadır. Flat tasarımda geometrik şekiller bile kullanılabilir. Yani dikdörtgen gibi bölümlere ayrılmış başlıklar vb . görebilirsiniz.E-ticaret sitelerinde de böyle basit ve anlaşılır yapılara ihtiyaç duyulacaktır. Bu sayede daha kullanışlı yapılar ortaya çıkacaktır .

Basit Animasyonlar
Animasyonlar görsellik açısından büyük bir önem teşkil etmektedirler. Fakat bunu yaparken de aşırıya kaçmak sorunları da beraberinde getirecektir. Aşırı animasyon yani aşırı grafik kullanımı performansın düşmesine neden olabilir ve bundan kaçınmak gerekiyor. Bunun yerine basit ve küçük animasyon niteliğinde geçişler yapmak daha akılcı ve mantıksal olacaktır.  E-ticaret sitelerinde ki esnekliğin ve şıklığın sağlanması için böyle basit geçişlere ihtiyaç duyulacaktır. Butonlara aktarılan geçişler , sayfada ki anlamlı ufak hareketler dikkat çekici ve hoş olacaktır. Bu sayede kullanıcılar sitede ki görsellikten etkilenerek sıkılmadan sitede gezinmeye devam edeceklerdir.

Çinili Navigasyon
2015 e- ticaret trendlerinde bir diğer öngörü ise çinili navigasyon olmaktadır. Çinili navigasyon müşterilerin  e-ticaret sitelerini ziyaret  etmesini sağlayan bir diğer unsur olarak değerlendirilebilir. Çinili navigasyon e-ticaret sitesinde ki varlığı olumlu öğeler ifade etmektedir. Kullanıcılar bu ve bunun gibi yapıları önümüzde ki dönemlerde görmeye alışkın hale geldiler. Gelişen ve değişen teknolojiler ile bu ve bunun gibi yapıları bu yılda göreceğiz .

Mobil Duyarlılık
Bilindiği üzere günümüzde mobil cihaz kullanımı bir hayli artmış bulunmaktadır. Durum böyle olunca da web sitelerinde mobil cihazlara uyumlu bir hale gelmesi gerekmektedir. Bunun için duyarlı tasarımlar yapılmaktadır. Önceki dönemlerde dizayn edilen web siteleri sadece bilgisayarlar için dizayn edilmekteydi. Günümüz koşullarında da artık mobil cihaz kullanımının artış göstermesi ile birlikte web sitelerin de  daha kolay kullanılması ve daha verimli kullanılması için mobil cihazlara da optimize olması gerekiyor. Bunun için bazı kodsal düzenlemeler ve eklere ihtiyaç duyulmaktadır. Artık e-ticaret siteleri sadece bilgisayarlardan değil telefonlardan da takip edilmektedir. Hatta mobil cihazlar için tasarlanan e-ticaret platformları da mevcut hale gelmektedir. E-ticaret sitelerinin bu kadar yaygınlaşması beraber bu ve bunun gibi düzenlemelere gerçekten ihtiyaç duyulmaktaydı. E-ticaret sitelerin mobil cihazlarda kolay ve verimli kullanılması için bazı sitenin kod bölümüne bazı eklemeler yapılıyor ve bu sayede site mobil cihazlarda daha güzel bir görünümle açılıyor.

 
 

Etiketler

eticaret-web tasarım
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste