Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
 • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
 • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
Eticaret
 • Düşük maliyetlerle, profesyonel bir portal projesine sahip olmanız için hazır portal yazılım çözümlerimizden yararlanın. Tüm dünyada kullanılan ve hatasız olarak çalışan altyapılarla geliştirdiğimiz özellikleri birleştirerek etkileyici projeler hazırlıyor ve en uygun maliyetlerle satışa sunuyoruz.   Portal projeleriniz için aşağıda sunmuş olduğumuz çözümlerle ilgili %100 destek veriyor, her türlü konuda destek departmanlarımızdan bilgi alabiliyorsunuz. Özel portal projeler hakkında bilgi almadan, dünyaca kullanılan, uygun maliyetli ve fonksiyonel hazır portal çözümlerimiz hakkında bilgi alın. Portal... devam »
 • Online alışverişin yaygınlaşması sonucu e-ticaret siteleri arasında artan rekabet, e-ticaret şirketlerinin müşterilerine olumlu bir “müşteri deneyimi” sağlamasını da önemli hale getirdi. Bu nedenle, müşteri deneyimini rakiplerinden daha iyi yönetebilen e-ticaret şirketleri daha başarılı oluyor. Müşteri deneyimi, e-ticaret sitenizle müşterileriniz arasında kaliteli bir etkileşime olanak sağlıyor. Bu etkileşim; sosyal medya gibi, potansiyel müşterinizle ilk ilişki kurduğunuz… devam »
 • Kategori sayfaları belki de bir e-ticaret sitesi oluşturulurken en az özen gösterilen bu nedenle de genellikle en renksiz olan alan. Diğer taraftan, kategori sayfalarının, site ziyaretçilerini ürün sayfalarına yöneltme gibi, aslında çok önemli bir işlevi var.   Peki sizin için, e-ticaret sitenizin kategori sayfaları ne kadar önemli? Sitenizi yenilirken ya da herhangi bir çalışma yaparken kategori sayfaları hep en son mu aklınıza geliyor? Onların sıkıcı ve renksiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yoksa, e-ticare t sitenizin hizmet sunmaya başladığı günden bugüne sitenizin kategori sayfalarını hiç değiştirmediniz mi?   IdeaSoft olarak... devam »
 • Firmanın internet üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşur. Elektronik ortamda saniyeler içinde veriler aktarıldığından zamandan tasarruf gerçekleşir. Müşteri için daha fazla ürün seçeneği sunulması için imkan doğar. Telefon , fax ücretlerinden tasarruf edilerek , maddi yük azaltılabilir. Müşteri açısından internet ortamında birden fazla alışveriş yapabileceği ortam olduğundan rekabet nedeniyle düşük fiyata ürün alabilir. Stok , maliyet bilgileri elektronik ortamda olduğu için tedarikçi firma stok yapmak durumunda kalmaz ve stoğunda ne kadar ürünü olduğunu ve bu... devam »
 • Elektronik ticaret ya da kısaca e-ticaret , 1995 yılından sonra İnternet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır.   Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır. Elektronik ticaret, ticari işlemlerden biri veya tamamının elektronik ortamda gerçekleştirilmesi yoluyla reklam ve pazar araştırması, sipariş ve ödeme, teslimat olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır.   Elektronik ticaret, tüm dünyada ticaretin serbestleştirilmesi eğilimi ile birlikte, 2000'li yıllardan sonra yaşanan ve bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik... devam »
 • E-Ticaretin ekonomik hayatta etkilediği faaliyetleri şu şekilde sıralayabiliriz;    · Pazarlama, satış ve promosyon,  · Ön satış, taşeronluk, tedarik, · Finansman ve sigorta,  · Ticari işlemler: sipariş, teslimat ve ödeme,  · Servis ve bakım,  · Ortak ürün geliştirme ve çalışma,  · Kamu ve özel hizmetleri kullanma,  · Kamu ile ilgili işlemler: vergi, gümrük, vb.  · Teslimat ve lojistik,  · Kamu alımları,  · Muhasebe, · Elektronik ortamdaki ürünlerin otomatik ticareti,  · Anlaşmazlıkların... devam »
 • E-ticaret uygulamalarının yoğun olarak kullanılması nedeni ile sektörde ister istemez bu konu için bir eğitim ihtiyacı doğmuştur. E-ticaret konusu tek başına bir daldır. Daha fazla gelir getirici hamlelerde bulunmak, sadık ziyaretçi edinmek ve ziyaretçilerine daha pratik bir şekilde tutarlı stratejiler geliştirmek bu dalın olmazsa olmazlarındandır ve bu, bir eğitim gerektirir. Siz konusu doğrudan satış olduğu için ister istemez site sahipleri bir farklılık ihtiyacı hissetmekte, rakipleri ile aralarını açmak için bu işi diğerlerinden daha farklı yapmak zorunda olduklarını hissetmişlerdir. Bu da bu konunun tek başına bir eğitim dalı olduğunu göstermekte ve " E-ticaret eğitimi"... devam »
 • İşletmeler e-ticaret sitelerini açarlar. Ardından ürünlerini resim, açıklama, içerik ve iletişim bilgileri ile bu siteye koyarlar. Ardından online ödeme sistemleri (sanal pos, havale, kargo ile kapıda, payu, patnet, paypal gibi..) siteye entegre edilir. Ürünleri tanıtımı alınan reklamlar aracılığı ile ya da arama motorları sayesinde yapılır. Bu yerlerden siteye müşteriler gelmeye başlar. Siteye giriş yapan müşteri almak istediği ürünün siparişi online olarak verir. verilen sipariş işletme yöneticisi tarafından görülür. İlgili ürün hazırlanarak müşterinin adresine teslim edilmek için postalanır. devam »
 • Internet üzerinden çalışan sistemlerin desteğini arkasına alarak işinizin işleyiş şeklini değiştirir ve hızla değişen pazar teknolojisindeki yerinizi almanızı sağlar. Geleneksel pazarlama yöntemleri ile yapamayacaklarınızı gerçekleştirmenize olanak tanır. Interneti işinizin en önemli sunum alanlarında biri haline getirir. Pazarlama alanınızı genişleterek nakit akışı sağlayan yeni bir alan yaratır. Kullanıcıların ürün ve servisleriniz hakkında daha kolay ve hızlı bilgi edinmesini sağlar. Satıcı ve alıcıların birbirleriyle buluşmalarını kolaylaştırır. Müşteri kitlenizle daha hızlı ve güvenilir ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. Daha yeni, değişik... devam »
 • Sık Sorulan Sorular bölümünü geliştirerek her sayfaya link olarak yerleştirin. E-Ticaret ile ilgili genel bilgi ve haberlerin bulunduğu Elektronik Ticaret Bilgi Merkezi kurun. Ürün destek bilgisi için her sayfaya ya da bilgi merkezine link vermeyi ihmal etmeyin. Satıcı ile ilgili bilgiler alıcının güvenini artırır. Ticari isim, şirket profili, çözüm ortakları ile ilgili tanıtıcı bilgileri ve iletişim bilgilerinizi müşterilerinizle paylaşın. Müşteriniz kimden ürün ve hizmet satın aldığı ile ilgili bilgilere sitenizden kolaylıkla ulaşmalıdır. Site tasarımınızı yaparken bunu göz önünde bulundurun. Müşterinize yaptığı alışverişin... devam »
 • Fiyat Avantajını Çok İyi Kullanın Internet üzerinden pazarlamanın alıcı ve satıcılar açısından sağladığı en önemli avantajlardan birisi dağıtım, depolama, taşıma ve stok gibi yüksek maliyetlerdeki tasarruflar nedeniyle ürünlerin alıcılara daha düşük fiyatlarla sunulabilmesi ve satıcıların kârlılıklarını artırabilmesidir.   Ürünler arasındaki benzerliklerin giderek daha da artması, tüketici beklentilerine uygun farklılıklar yaratmayı gerektiriyor.   Ancak sanal ortamda pazarlamada ürün ve hizmetlerde farklılaştırma yapmanın zorlukları, fiyatı en önemli rekabet aracı haline getiriyor.   Değişik araştırma... devam »
 • E-Ticaret Siteniz için Akılda Kalacak Bir İsim ve Güçlü Bir Yazılım Bulun Kuracağınız e-ticaret sitesinin ismi uzun olmamalı, kolay akılda kalmalı, satacağınız ürünleri anımsatmalıdır. Tek kelimeden oluşan isimler daha çok akılda kalır. I,Ş,Ğ,Ö,Ü gibi Türkçe karakterler kullanmayın. Her ne kadar günümüzde Türkçe karakter destekli alan adları almak mümkün olsa da bu isimler için bazı özel prosedürler uygulanır. Aldığınız ismi tescil ettirin. Ürünlerinizi Internette göstermek ve müşterilerinize bilgi akışı sağlamak için, işlevsel bir yazılım edinmeniz gerekir. Aldığınız yazılım... devam »
 • E-Ticaret Siteniz için Akılda Kalacak Bir İsim ve Güçlü Bir Yazılım Bulun Kuracağınız e-ticaret sitesinin ismi uzun olmamalı, kolay akılda kalmalı, satacağınız ürünleri anımsatmalıdır. Tek kelimeden oluşan isimler daha çok akılda kalır. I,Ş,Ğ,Ö,Ü gibi Türkçe karakterler kullanmayın. Her ne kadar günümüzde Türkçe karakter destekli alan adları almak mümkün olsa da bu isimler için bazı özel prosedürler uygulanır. Aldığınız ismi tescil ettirin. Ürünlerinizi Internette göstermek ve müşterilerinize bilgi akışı sağlamak için, işlevsel bir yazılım edinmeniz gerekir. Aldığınız yazılım... devam »
 • Ürün ve hizmet satmak isteyen işletme, ürünlerini ya da hizmetlerini pazarlayabileceği bir e-ticaret sitesi açar. Bu site açılırken elektronik ticaret paketleri kullanılmaktadır. Kullanılan paketler online ticaret yapılabilmesi için gerekli olan bütün araçları sağlamaktadır. Ürün ve hizmetler bu siteye özellikleri ile birlikte eklenir. Alınan reklam ve yapılan çalışmalar aracılığı ile siteye kullanıcıların girmesi sağlanır ve tanıtımlar yapılır.   Site üzerinden satış, sipariş ve ödemeler E-ticaret sitelerine giriş yapan kullanıcılar aradıkları ürünleri bulduklarında ve bu ürün kendilerine cazip geldiğinde satın al... devam »
 • Firmanın internet üzerinden müşterilerine ulaşabileceği 7/24 açık bir şubesi yani online dükkanı olur. Elektronik ortamda alışveriş süreci hızlı gerçekleştiğinden zamandan tasarruf sağlanır. İnternet ortamında ürün çeşitliliği için mekan sıkıntısı olmadığından, müşteriye daha fazla ürün çeşidi sunulabilir. Müşteri kısa süre içinde pek çok ürünü inceleyebilir. Ürün kıyaslama imkanları daha geniştir. Müşteri açısından sanal ortamında birden fazla alışveriş yapabileceği firma olduğundan rekabet nedeniyle düşük fiyata ürün alabilir. Stok, ürün maliyeti, iş... devam »
 • •       Pazar alanını genişletir. •       Nakit yönetimini hızlandırır. •       Daha yeni ve değişik müşteri ağı oluşturmanızı sağlar. •       İşlemlerin otomasyonu, hızlı bilgi akışı ve veri tabalarınızın tek merkezde toplanması yoluyla zaman ve para tasarrufu sağlar. •       Müşteri kitlenizle daha hızlı ve güvenilir ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.   E – Ticaret’in Geleceği İnfografikte yer alan verilere göre internet nüfus 2.4 milyarlık bir kesim ve dijital olarak ulaşmanız mümkün. Yani potansiyel müşterileriniz bu kullanıcılar. Kullanıcıların... devam »
 • E-Ticaret aracılığıyla ne satılabilir ?   Aslında böyle bir sınıflandırma söz konusu olamaz. İnternet ortamı bilindiği gibi sonsuz bir deryadır. Her cinsten, ırktan, huydan insanın bulunduğu internet ortamında neyin satılıp satılamayacağını kestirmek çok zor. Bu konuda asıl iş sizin pazarlama becerinize kalıyor. Pazarlama tekniğiniz sayesinde internetten hemen hemen herşeyin satışını yapmak mümkün. E-Ticaret yapabilmeniz için gerekenler   E-Ticaret ticaretin elektronik versiyonu olduğuna göre ticarette olduğu gibi bazı araçlara ihtiyacımız olacak. Bu araçlar ise;   Tabiki ilk olarak internet bağlantısı olan bir bilgisayar ihtiyacınız bulunmakta.... devam »
 • Milenyumdan itibaren teknoloji artık  hayatımızdan bir parça haline geldi. Mobil cihazlar, bilişim teknolojisindeki gelişmeler derken en son internet üzerinden alış-veriş yapabilir konuma geldik. Peki e-ticaret nedir, güvenilir mi?   Elektronik Ticaret ya da kısaca e-ticaret, 1995 yılından sonra internet  kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Elektronik ticaret, tüm dünyada ticaretin serbestleştirilmesi eğilimi ile birlikte, 2000’li yıllardan sonra yaşanan ve bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik gelişmelerin bir parçası olarak ortaya çıkmıştır. Geleneksel pazarlama yöntemlerine, internet olanaklarını da ekleyen... devam »
 • Türkiye de internet kullanımının hızla atmasına paralel olarak E-Ticaret hacmi her sene %100 dolayında artmaktadır.   E-Ticaret dünyasının olanaklarından yararlanmak isteyen şirketler bunu kolayca, 5 adımda gerçekleştirebilirler:   1- Yeni web sitesinin yaratılması ya da mevcut sitenin  tasarımının ve yazılımının E-Ticaret için hazırlanması, 2- Güvenlik için gerekli çalışmaların yapılması ve SSL sertifikasının alınması, 3- Bankalara Sanal POS başvurusunun yapılması, 4- Sanal POS un web sitesine entegrasyonu,  5- E-Ticaret sisteminin test edilmesi ve sitenin yayına açılması.     1- Yeni web sitesinin yaratılması... devam »
 • Avrupa'ya bakıldığında e-ticaret sektörünün hızla yükselişi kolaylıkla görülmektedir. Bunun hiç kuşkusuz en önemli kaynağı olarak genç internet kullanıcıları gösterilebilir. Tüm internet kullanıcılarının yaş aralığına baktığımızda, Avrupadaki internet kullanıcılarının yaş ortalamasının ağırlıklı olarak genç nesil olması da Avrupada e-ticaretin hızlı yükseleceğinin bir göstergesi olarak dikkat çekmektedir. B2C yani işten-müşteriye pazarlamasının çok hızlı bir şekilde yükselişini gösteren e-Marketer’in hazırladığı rapora göre; 2010 yılında Avrupadaki e-ticaret satışları toplamda 210 milyar doları... devam »
 • Garanti Sanal POS yazılımımız, 1998 yılından bu yana elektronik ticaret yapmak isteyen sanal mağazalara en yeni ve etkin "ödeme sistemi" çözümlerini sağlamakla beraber; taşıt tanıma sistemlerinden, Çağrı Merkezleri'ne (IVR), Kiosk'lardan, internet üzerinden yapılan alışverişe, mobil ticarete kadar geniş kullanım alanına sahiptir. Ayrıca Türkiye'nin ilk ve tek deneyimli Elektronik Ticaret Yardım Hattı da 7 gün 24 saat yanınızda (0212 444 0 339 /7).   Garanti Sanal POS'un Özellikleri Nelerdir?   • Türkçe & İngilizce Arayüz • %99 Uptime Süresi • Visa, Mastercard, Diners, AMEX ve Debit Kartlar ile Alışveriş... devam »
 • ektörün son yıllarda hem hacim olarak hem de hizmet çeşitliliği açısından önemli bir gelişim ve büyüme sağladığını ifade eden Bahadır Pekkan sözlerini şu şekilde sürdürdü:   “2015 yılında da bu gelişim trendinin devam edeceğini söyleyebiliriz. İnteraktif iletişim ihtiyacı ile akıllı telefon, bilgisayar, internet ve sosyal medya kullanımındaki artış ve değişen kullanıcı beklentileri, hizmet almak için çoklu kanal kullanımı tercihine neden oluyor. Bu alandaki yatırımların önümüzdeki dönemde arttığına daha çok şahit olacağız. Günümüzde kullanıcı beklentileri; tercih edilen kanaldan hizmet almak, ilk... devam »
 • Değerli okurlarım bilindiği üzere 397 seri nolu VUK Tebliği ile E fatura uygulaması kavramı hayatımıza girmiş, 421 seri nolu VUK Tebliği ile de kapsam ve detayları belirlenmiştir.   E Ticaret yapan bir çok işletme her iki tebliğe bakarak kendilerinin nasıl bir uygulama yapacaklarını maalesef  tespit edememişlerdir. Ta ki 05.08.2013 tarihinde gelir idaresinin sitesinde yayınlanan VUK tebliğ taslağına kadar. Söz konusu tebliğ taslağına göre İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapanlar 01.01.2015 tarihine kadar e-Arşiv uygulamasına geçmek zorundalar. Bir başka deyişle E-Ticaret yapan bütün şirketler cirosuna ve diğer şartları sağlayıp sağlamadığına bakılmaksızın 01.01.2015... devam »
 • E-ticaret sitenizin, potansiyel müşterileriniz tarafından tercih edilmesinde onları iyi tanımanızın; hedef kitlenizin düşünce ve yaşam biçimlerini doğru tanımlayabilmenizin büyük önemi var. Bu anlamda, öncelikle potansiyel müşterilerinizin kim olduklarını, sorunlarının ne olduğunu ve bu sorunu çözmek için onlara nasıl bir yol önerdiğinizi netleştirmeniz gerekiyor. Diğer taraftan, e-ticare t sitenizdeki satışlarınızı artırmanız için, bunlar da tek başına yeterli… devam »
 • Bir e-ticaret sitesine sahip olarak, internetten ürün pazarlamak; işin pratiğinden önce birçok konuda daha bilgi sahibi olmayı gerektiriyor. Bu anlamda, her e-ticaret girişimcisinin; e-ticaret sitesini yayına başlamadan önce, kendisine bazı sorular sorarak önemli noktaları eksiksiz şekilde belirlemesinde yarar var.   Bildiğiniz gibi e-ticaret sitelerinin en büyük avantajlarından biri; zaman kısıtlaması olmadan ve internetin bulunduğu her yerde hizmet verebilmeleri. Bu nedenle, e-ticaret sitenizin teknik alt yapısı ve yazılımının güçlü olması, sitenize düzenli olarak bakım yapılması; müşterilerinizin sitenizle ilgili herhangi bir teknik sorun yaşamaması açısından... devam »
 • Bu bilgi güvenliği ve gizlilik ilkeleri E Ticaret ve Bilişim Teknolojileri Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti ile E Ticaret ve Bilişim Teknolojileri'ne ait eticaret.com.tr sitesini ziyaret eden veya bu site vasıtası ile hizmet almak isteyen ve bu başvurusunu http://www.eticaret.com.tr adresindeki sipariş formunu doldurarak veren veya gerçek veya tüzel kişiler içindir.   Site ziyareti sırasında ziyaretçinin internet protokol (ip) adresi, internet tarayıcısı bilgileri, ziyaret süresi, sayfa gösterim sayısı gibi bilgiler toplanabilir, bu amaçla çerez (cookie) adı verilen ziyaretçi tarafında veri saklanabilen yöntem kullanılabilir. E Ticaret ve Bilişim Teknolojileri Danışmanlık... devam »
 • E-ticaret projelerinin işlevselliği ve güvenliği açısından kritik önem derecesine sahip olduğu kabul edilen temel hizmetlerden biri altyapı platformlarıdır. Kapsamı son derece geniş olan bu platformlar, kendi içerisinde çeşitli uygulamalardan oluşmaktadır.   Bu infografiğin amacı, altyapı platformları hakkında genel bilgiler sunmaktır. Bu amaçla, öncelikle altyapı platformlarının türleri ve genel özellikleri kısaca belirtilmiş, seçim aşamasında kolaylık sağlaması amaçlanmıştır.   E - Ticaret sisteminin temelini oluşturan altyapı platformları projenin gidişatını yönlendiren önemli bir etkendir. Hız, stabilite, optimizasyon,... devam »
 • Orta yada küçük ölçekli bir işletmeniz var ve internetten satış yapmak istiyorsunuz. En büyük sorununuzun büyük şirketlerle rekabet etmek zorunda kalacağınız olduğunu düşünüyorsunuz . Sizler için hazırladığımız önerilerimiz sayesinde bu durumu avantaja çevirebilirsiniz. Aslında düşünüldüğü gibi kobiler eticarette dezavantajlı değildir aksine avanlajlı bir çok yanları vardır .   Aslında post modern tüketicilerin satın alma kararında çok etkili olabilecek iki özelliğiniz var . Öncelikle bu özelliklerden bahsedelim.    Birincisi müşterilerine daha yakın olduğunu hissettirebilmesi... devam »
 • E-ticaret siteleri için arama motorlarından gelen trafiği artırmanın en pratik ve etkili yollarından birini, arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmaları oluşturuyor. SEO dostu olan e-ticaret siteleri daha fazla organik trafiğe ve bunun sonucu olarak da daha fazla satışa ulaşabiliyor.   Web sitesi içinde yapılan SEO çalışmaları, site dışı kaynaklara yönelik SEO çalışmalarına göre hızlı ve nispeten daha kolay sonuçlar almanızı sağlayabilir. Eğer sitenizle ilgili henüz hiç SEO çalışması yapmadıysanız ya da SEO çalışmaları sırasında gözden kaçırdığınız noktalar varsa işte size e-ticaret sitenizin SEO... devam »
 • Bu dersin amacı elektronik ticaret konusundaki temel bilgileri vermektir. Bu ders sonunda katılımcıların elektronik ticaret ile ilgili girişimde bulunmak elektronik ticarete başlama süreçlerini takip etmek ve yönetmek için gerekli bilgiye sahip olması hedeflenmektedir.   Dersin Tamamlama Çıktıları Bu dersi tamamlayan katılımcı: Elektronik ticaretin temel kavramlarını bilir Elektronik ticaretin temel alt yapısını ve teknolojisini tanır Elektronik ticaret türlerini ve e-ticaret yapmak için gerekli araçları tanımlayabilir Elektronik ticarete yönelecek bir işletmenin dönüşümünün planlanması ve yönetilmesi faaliyetlerini... devam »
 • Günümüzde 7000’den fazla e-ticaret sitesi olduğunu düşündüğümüzde rekabetinde de bir o denli çok olacağını bilmemiz gerekiyor. Özellikle sitelere ziyaretçiler google ile geliyor. Peki ama nasıl google da görünebilirsiniz ? Hele ki bir e-ticaret sitesi iseniz! Özellikle e-ticaret siteleri seo yaparken aşağıdaki konulara karşı hassas olmalıdır. - Ürün Odaklı Seo E-ticaret siteleri için ürün bazlı seo çalışmalarında ürünlere yönelik özel açıklama ve ürün başlıkları belirlilmesini kapsar. İçeriklerinizin özgün olması yani size ait olması diğer rakip e-ticaret... devam »
 • Türkiye'de e-ticaret hacmi rakamsal olarak net bilinmemektedir. Ancak sanal poslar ile yapılan alışveriş tutarı 2014 yılında 40 milyar TL'ye yaklaşmaktadır. Türkiye'deki e-ticaret  perakende işlem hacmi %1.3 seviyelerinde bu durum Avrupa'da %15'lere yaklaşmaktadır. Türkiye'de 7000'den fazla e-ticaret sitesi faaliyet göstermektedir. Bunların çoğunluğu İstanbul, Ankara ve İzmir de olsa da son dönemlerde doğu anadolu ve ege bölgesinde e-ticaret girişimcisi hacmi artmıştır. E-ticaret 2012 yılında 25 milyar lirayken 2013 yılında yüzde 40 büyüme göstererek 35 milyar liraya ulaşmıştı. 2014 yılının ilk 9 ayında ise yüzde 22 büyüme... devam »
 • İtalya ve İspanya’nın diğer Avrupa ülkelerine kıyasla gerek insan ilişkileri gerekse alışveriş alışkanlıkları yönünden Türkiye’ye daha çok benzediği bir gerçek. Ülkemiz için 2010 yılı itibariyle TÜİK ve özel araştırma şirketleri verileri sonucunda ortaya çıkan %40 Internet kullanım ve %10 e-ticaret penetrasyon oranlarının, bu ülkelerdeki 2005 yılı verileri ile benzeştiği değerlendirildiğinde, e-ticaret gelişim süreci açısından benzer evrelerden geçeceğimizi öngörebiliriz. Aşağıdaki verilere göre İtalya ve İspanya’daki e-ticaret müşterileri diğer Avrupa ülkelerindeki müşterilerle neredeyse aynı... devam »
 • E-ticaret için mobil dönüşüm yılı oldu. Geçen yıl e-ticaret hem web arayüzü hem de mobil cihazlar üzerinden yapıldı. Ancak 2015’te yeni bir dönem başlıyor. Bu yıl mobil cihazlar ve online mağazaların hızla yaygınlaşarak lojistik sektörünü de dönüştürmeye başladığını göreceğiz.   Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte online alışverişler ve özel kargo siparişleri e-ticaretin iç pazarlarda yeniden yapılanmasını sağlıyor. Akıllı telefonlar, tabletler ve fabletler sektörde birçok değişikliğe yol açıyor.   Öyle ki telefon ekranlarında kolay okunan fontlar geliştirmek gibi... devam »
 • Akıllı telefon sektörünün yanı sıra tablet sektörünün de olağan bir hız periyodunun üzerinde gelişimi şüphesiz birçok internet odaklı sitenin uygulama çıkartma veya sitesini mobil versiyonda planlamasına sebebiyet verdi. Bakıldığında E-Ticaret sistemindeki alışverişlerin önemli bir kısmını da mobil cihazlar vasıtası ile elde edilen gelirler oluşturmaktadır.   2015 yılı itibari ile birçok e-ticaret sitesinin mobil ödemeyi entegre edilmiş bir hale getirdiğinden söz edebiliriz. Fiyat ve ürün araştırması fırsatını sunan sitelerin varyasyonu ve mobil ödeme sisteminin gerçek anlamda başarılı bir periyotta kullanılması önemli bir konuma... devam »
 • Yazılım şirketi Ideasoft’un E- Ticaret Raporu, e - ticarete yatırım yapan KOBİ’lerin 2014’te satışlarını 2013’e oranla yüzde 30 arttırıp, 15 milyon ürünü online ortamdan satışa sunduğunu; 1,5 milyon siparişi tüketiciye takdim ettiğini ortaya koydu.   Rapora göre 5 bin KOBİ’ye ait e-ticaret şirketinin müşteri adedi 4 milyon sınırını aştı.   SEPET ORTALAMASI 206 LİRA   2014’te tüketicilerin alışveriş sepeti ortalaması 206 lirayı buldu. 100 liranın altında olan online alışverişlerde kredi kartı kullanıcılarının yüzde 78’i taksit seçeneğine sıcak bakmıyor. 100 lirayı aşan alışverişlerde de... devam »
 • Nasıl çalışıyor?   E-Ticaret Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı- Kendi alan adınızı ve logonuzu seçin yeter. Her türlü altyapısı, operasyonu ve hatta tüm ürünleri ile satışa hazır eTicaret mağazanız kuruluyor. Binlerce girişimci ortak platformda bir araya geliyor, birlikte alıyor, birlikte satıyor ve birlikte kazanıyor.   E-Mağazandan Al Tasarruf Et- Kendi alışverişlerini kendi eTicaret mağazandan yaparak hem internetten alışverişin avantajlarından faydalanıyor hem de kazanç elde ediyorsun.   Tanıtım Yap Ek Gelir Kazan- E-Ticaret mağazanı arkadaş ve akrabalarına kartını vererek, blog sitenden, facebook sayfandan vb her... devam »
 • Performans pazarlama teknolojileri şirketi Criteo, 2015 yılı içerisinde e-ticaret sektöründe etkili olacak en önemli eğilimlere ışık tutan 2015 E-Ticaret Sektörü Öngörüleri Raporu’nu (2015 eCommerce Industry Outlook Report) yayınladı. Milyarlarca online ticari işlem verilerinden alınan içgörülere dayanarak hazırlanan raporda öne çıkan dikkat çekici öngörüler ise şu şekilde sıralanıyor: • Çapraz-cihaz (cross-device) yetkinliklerinin artırılması, 2015 yılının en önemli odak noktalarından biri olacak: Temmuz 2014’te Criteo ve Digiday tarafından yapılan araştırmaya göre perakende sektörü yöneticilerinin ve... devam »
 • E-ticaret sitelerinde en önemli faktörlerden birisi iyi bir ara yüz olmaktadır. 01Kullanıcılar site içerisinde keyifli bir şekilde alışveriş yapıp ürünleri incelerken ara yüzü kullanmakta güçlü çekmemeliler. Onun içinde ara yüz kullanışlı olmalıdır. Hosting Web sitenizin performansı çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Performansı etkileyen en önemli faktörlerden birisi de hosting seçimleri olmaktadır. Verimsiz bir hosting geç veri alışverişine neden olacaktır. Buda sitenin performansını düşürüp kullanıcıların uzaklaşmasına neden olacaktır. Böyle bir durumlar karşılaşmamak için iyi bir... devam »
 • En eski dijital pazarlama kanallarından biri olan ve etkinliğini her geçen gün artıran e-posta pazarlaması özellikle e-ticaret siteleri tarafından en çok tercih edilen dijital pazarlama kanallarından biri.   Sosyal medya ve diğer dijital platformların yükselişe geçtiği günümüzde e-posta pazarlamasının hala etkinliğini sürdürmesinin nedenleri arasında, e-posta pazarlamasının düşük maliyetle yüksek dönüşüm oranı sağlamasının etkisi büyük. Yapılan araştırmalar e-posta pazarlamasının sağladığı kazanç anlamında diğer pazarlama kanalları arasında yüzde 7-15 arasında bir paya sahip olduğunu gösteriyor.   Peki... devam »
 • Bilindiği gibi, 2014 yılı cirosu 5 milyon TL’nin üzerinde olan e-ticaret sitelerine; 2015 yılı sonuna kadar, hem e-arşiv hem de e-fatura uygulamalarına geçme zorunluluğu getirildi. Fakat kanuni olarak bu zorunluluğu yerine getirme yükümlülüğü olmayan e-ticaret siteleri de; sağladığı avantajlardan yararlanabilmek için, e-arşiv ve e-fatura uygulamalarını tercih edebilir.   E-ticaret şirketleri açısından; kağıt fatura yerine e-fatura oluşturma olanağı sunması nedeniyle, e-arşiv uygulaması son derece önemli. Bu anlamda e-arşiv uygulaması e-ticaret girişimlerine; daha düşük maliyetli hizmet, güvenli alışveriş ortamı ve hız sağlıyor. Ayrıca e-arşiv ve e-fatura... devam »
 • E-ticaret sitelerinin hedef kitlelerine ulaşabilmeleri ve satışlarını artırabilmeleri için, tıpkı geleneksel ticarette olduğu gibi bazı dijital pazarlama stratejileri oluşturmaları gerekiyor. Fiziksel mağazalar bu anlamda; uygun bir konumda mağaza açmak, mağaza içi tasarım, çalışan seçimi gibi konulara odaklanırken, e-ticaret sitelerinin de site tasarımı, ürün seçimi, teslimat, site içeriği oluşturma gibi pek çok konuda çalışması gerekebilir.   Bu çalışmaların asıl nedeni satışları artırmakken, yapılan bazı hatalar tam aksine sitelerin satış ve müşteri kaçırmasına neden olabilir. Ürün sayfalarında, görsel seçiminde ya... devam »
 • Dijital dünyanın yükselen değerlerinden biri olan video içerikleri e-ticaret sitelerinin de reklam ve pazarlama stratejilerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Özellikle kullanıcı sayısı bakımından en önemli sosyal ağ olan Facebook’ta paylaşılan videolar, internette yayınlanan içeriklere bakış açısını da değiştiriyor. Bu anlamda birçok e-ticaret sitesi sahibi, video pazarlamasında YouTube’u değil de; Facebook’u öne çıkarmanın daha etkili olup olmayacağını sorguluyor.   Bu anlamda video içeriklerinin etkinliği bakımından Facebook ve YouTube’u karşılaştırmadan önce bu iki platforma ilişkin analizleri gözden geçirmekte fayda... devam »
 • Günümüzde firmalar satış ve pazarlama faaliyetlerini giderek dijital platforma kaydırıyor. Hem büyük ölçekli firmalar hem de küçük ve ortak ölçekli işletmeler online satış siteleri kurarak ürün ve hizmetlerini bu kanallardan müşterilerine ulaştırıyor. Ancak her alanda olduğu gibi online satış alanında da zorlu rekabet koşulları var. Bu nedenle, firmalar online satış artırma yöntemleri arasından en yüksek verimi sağlayacak alternatifleri araştırıp rakiplerinin önüne geçmeye çalışıyor.   Bununla birlikte, her firmanın tercih edeceği online satış artırma yöntemleri farklılık gösterebiliyor. Bazı firmalar e-posta... devam »
 • Ekonomik kriz dönemlerinden bile karlı çıkmayı başaran sektörlerden biri olan e-ticaret, perakende dünyası başta olmak üzere, online’a yatırım yaparak satışlarını artırmak isteyen tüm firmalar tarafından ilgi görüyor.   Geleneksel ticaret yaparak perakende dünyası içinde yer alan firmalar, var olan fiziksel mağazaları nedeniyle e-ticareti sadece bir reklam ve pazarlama kanalı olarak görebiliyor. Ancak e-ticaret başlı başına bir sektör. Bu nedenle perakende dünyasının online’a adım atmadan önce bu sektörü yakından incelemelerinde fayda var.   Biz de IdeaSoft olarak işini internete taşımak isteyen perakendecilerin sektör hakkında... devam »
 • Günümüzde e-ticaret, alışveriş sektörünün önemli bir kısmını oluşturuyor. Artık insanlar, kıyafetten mutfak alışverişine kadar neredeyse tüm ihtiyaçlarını online alışveriş sitelerinden sağlıyor. Bu durum, online alışveriş sektöründeki sanal mağazaları yoğun bir rekabete sürüklüyor. Bu rekabet içerisinde, sanal mağazalar online satışı artırmanın yolları arasında kendilerini diğer e-ticaret markaları arasından sıyırıp, bir adım öne geçebilmek için farklı yöntemler arıyorlar.   E-posta pazarlaması online satışı artırmanın yolları arasında yer alan en etkili yöntemlerden biri. Firmaların dijital pazarlama stratejileri... devam »
 • Sitenizin pazarlama hedefiyle paralel bir içerik planı oluşturmak, e-ticarette uzun vadeli bir başarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Oluşturulan kaliteli içerikler, yalnızca sitenizin marka imajı açısından değil; potansiyel müşterilerinin dönüşümü adına da önemli bir yere sahip.   Çeşitli cezbedici görüntülere sahip bir dizi video içeriği oluşturma veya düzenli olarak güncellenen bir blog’a sahip olmak gibi, değerli içerikler oluşturma çabalarının hepsi, kullanıcı deneyimine katkı sağlıyor. Bu anlamda, e-ticaret sitenizden satışa sunduğunuz ürünlere göre içerik türleriniz değişse de; temel... devam »
 • Başarılı bir e-ticaret sitesi kurabilmek için, müşterilerin beklentilerini iyi bilen ve bunları karşılayabilecek iyi bir tasarım ve içerik hazırlamak, sitenin beklenen başarıyı elde edebilmesi için önemli bir faktör olabilir. Bu anlamda ziyaretçilerin doğru bilgilendirildiği ve aradıkları ürünlere kolay ulaştığı bir e-ticaret sitesi için başarılı bir tasarıma sahip olmayı ilk adım olarak değerlendirebiliriz.   Tasarımın yanı sıra kullanım kolaylığı da potansiyel müşterilerin siteden memnun ayrılması ve tekrar bu siteden alışveriş yapması için önemli bir nokta. Bu anlamda sipariş sisteminin kolaylığı ve güvenilirliği e-ticarette... devam »
 • E-ticaret sitenizin pazarlama stratejilerinin doğru şekilde belirlenmemesi; kampanyalarınızın başarısızlıkla sonuçlanmasına ve site satışlarınızın beklenenin altında kalmasına neden olabilir. Bu anlamda; sitenizin hedefleri doğrultusunda, doğru bir pazarlama stratejisi oluşturmanız önem taşıyor.   E-ticaret siteniz için belirlediğiniz hedefler doğrultusunda; sosyal medya stratejinizi oluşturduğunuzu düşünelim. Peki bu stratejinin başarılı olup olmadığını nasıl anlarsınız? Eğer başarılı olmadığını düşünüyorsanız, bu konuda başka neler yapabilirsiniz?   İşte, e-ticaret siteniz için oluşturduğunuz sosyal medya stratejinizin başarılı olup olmadığını... devam »
 • Yaşadığımız çağın yeni alışveriş biçimi olan e-ticaret, birçok konuda bilgi sahibi olmayı; onun süreçlerini ve uygulamalarını iyi bilmeyi gerektiriyor. E-ticaret konusunda bilgi sahibi olmak ise, ancak iyi bir e-ticaret eğitimi ile mümkün.   E-ticarette başarılı olarak, daha çok gelir elde edebilmek için; e-ticaret alanındaki birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemli. Çünkü belirli bir düzeyde e-ticaret eğitimi olmadan, bir e-ticaret sitesinden mümkün olan en yüksek verimi almak çok güç. Ancak iyi bir e-ticaret eğitimi ile e-ticaret alanındaki tüm uygulamalar, bilgi ve süreçler... devam »
 • E-ticarete giriş, aslında işinden çıkılamayacak kadar zor bir süreç değil. Fakat yine de e-ticarete giriş süreci; atılması gereken adımları sırasıyla ve titizlikle atmayı, konuyla ilgili terminolojiye hakim, istekli, azimli ve biraz da özverili olmayı gerektiriyor.   E-ticarete giriş sürecine, öncelikli olarak işinizi en iyi şekilde yansıtan ve akılda kalıcı bir “alan adına” (domain) sahip olarak başlamanız gerekiyor. Web sitenizin adı ve adresi anlamına gelen alan adı, aynı zamanda internette yer almak için sahip olmanız gereken kimliğiniz de olduğu için; bu adı seçerken dikkatli ve özenli olmanızda yarar var.   Peki e-ticarete giriş... devam »
 • “E-ticaret sitesi veya online satış sitesi nasıl kurulur?” Bu soru, düşük başlangıç maliyetleri, geniş bir poatsniyel müşteri kitlesine ulaşma gibi pek çok avantaj sunan e-ticaret dünyasına girmek isteyen birçok girişimcinin cevap aradığı sorular listesinde ilk sıralarda yer alıyor.   E-ticaretin sağladığı faydalar nedeniyle markaların hemen hepsinin iş süreçlerini dijital platforma taşıdığını ve çok yüksek satış rakamları elde etmeyi başardığını düşünürsek, bu soruya cevap arıyor olmanız girişimcilik anlamında, son derece doğru bir adım attığınızı gösteriyor.   Eğer siz de e-ticaret yapmak istiyorsanız ancak... devam »
"Eticaret" kategorisine ait alt kategoriler
 
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste