Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

E-ticaret siteniz yayına başlamadan önce cevap vermeniz gereken 5 önemli soru
Bir e-ticaret sitesine sahip olarak, internetten ürün pazarlamak; işin pratiğinden önce birçok konuda daha bilgi sahibi olmayı gerektiriyor. Bu anlamda, her e-ticaret girişimcisinin; e-ticaret sitesini yayına başlamadan önce, kendisine bazı sorular sorarak önemli noktaları eksiksiz şekilde belirlemesinde yarar var.
 
Bildiğiniz gibi e-ticaret sitelerinin en büyük avantajlarından biri; zaman kısıtlaması olmadan ve internetin bulunduğu her yerde hizmet verebilmeleri. Bu nedenle, e-ticaret sitenizin teknik alt yapısı ve yazılımının güçlü olması, sitenize düzenli olarak bakım yapılması; müşterilerinizin sitenizle ilgili herhangi bir teknik sorun yaşamaması açısından son derece önemli. Peki hem teknik hem de pazarlama anlamında e-ticaret sitenizi potansiyel müşterilerinizin hizmetine sunmadan önce dikkat etmeniz gerekenler neler?
 
1. Sitenizin satış hedefi ne olacak?
 
E-ticaret siteniz yayınlanmaya başlamadan önce kendinize, mümkün olduğunca detaylı bir iş planı hazırlamış olmanız çok önemli. Bu süreçte, eğer işinizi neden ve nasıl büyütmek istediğiniz konusunda gerçekçi bir fikriniz yoksa, rakip sitelerden veya ticaret birlikleri vb. gibi kaynaklardan pazar tahminleri almaya çalışabilirsiniz. Çünkü bir satış hedefinizin olmaması, yatırım yapacağınız miktarı netleştirmenize de engel olabilir. Bu ise barındırma, web sitesi vb. gibi yatırımlarınıza yapacağınız harcamalarınızın yetersiz kalmasına neden olabilir.
 
 

Etiketler

e-ticaret
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste