Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) »

Seo Hakkında Önemli Bilgiler
Seo ingilizce olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Adından da anlaşılacağı gibi Seo arama motorlarında sitelerin üst sıralara çıkmasına yönelik yapılacak çalışmaları içerir.
 
Sitenizde ya da sayfanızda yer alan bilgi, hizmet ya da satışların daha çok kitleye ulaşması için Seo bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.  İşte önemli ipuçları;
 
Link aldığınız sitelerin güvenilir olduğuna emin olun. Eğer link alacağınız siteyi değiştirme imkanınız yoksa yani bu linki almak zorundaysanız, nofollow tag’lar kullanmanızda fayda var.
 
Sitenizde yayınlayacağınız makalenin içeriğinde gereğinden fazla anahtar kelime yüklemeyin. Günümüz Seo taktikleri anahtar kelime yoğunluğu stratejisini çok geride bırakmıştır. Makalenizin içeriğindeki fazlalıklardan kurtulmanız düşündüğünüzün aksine sitenizin Google için daha olumlu bir etki bırakmasını sağlayacaktır.
 
Sayfanın yüklenmesini yavaşlatacak her eklenti kullanıcıların ziyaret sıklığını azaltacaktır. Bu nedenle sitenizde çok fazla reklam, java, şablon gibi eklentileri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 
Sayfanıza eklediğiniz her içerik özgün olmalıdır. Farklı web sitelerinden içeriği aynen kopyalamak Google tarafından anlaşılacaktır.
Kırık linkleri sayfanızda yoğun bir biçimde barındırmayın.
 
Sayfanızda kullanacağınız gizli anahtar kelimeler Google için olumsuz bir etki yaratacaktır.
Gizleme sistemini kullanmamanızda fayda var. Gizleme sistemi karşınıza cloaking diye de çıkabilir.
 
Link değiştirmemeye özen gösterin.
 
Dinamik olan URL’ler bırakmak site için olumsuz etki yaratacaktır.
 
Sitenizde çok fazla JavaScript kullanmayın. Özellikle de geçiş menüleri ve linklerinde çok yoğun JavaScript kullanmak siteniz için olumsuz olacaktır.
 
Günümüzde bir çok linkleme stratejileri mevcut. Size kısa zamanda çok fazla link kazandıracak örneğin ayda 100 linkleme kampanyaları gibi stratejilerden uzak durum.
 
Anahtar kelimeleriniz içerikte çok sık kullanılmamalı ibaresine uyarken, unutulan baska bir husus da başlık ve resimlerde çok sık anahtar kelimeye yer vermek. Özetle anahtar kelimeleri sadece yeri geldiğinde kullanmalısınız.
 
Önemli bir husu da başlık iminizin düzgün çalışıp çalışmadığı. Bu nedenle başlık iminizin doğru çalıştığına emin olun.
Sitenizde sırf içerik bulunsun diye otomatik eklentiler ya da makaleler kullanmayın. Özgün içeriğin bir web sitesi için önemi tartışılmayacak kadar önemlidir.
 
Sitenizde özgün ve gerçek içerik kullanırken bir hususa da önem vermelisiniz. Sayfanızı otomatik biçimlendiren şablonlardan yani zayıf içerikten uzak tutun.
 
Sitenizdeki içeriklere insanlar için yazmalısınız, makineler için değil. İnsanların gerçekten beğenebileceği, merak edebileceği güncel makaleler yazın. Arama motoru yanlısı olmaktansa insanların ilgisini çekecek konular girmek sayfanıza büyük bir artı katacaktır.
 
 
 
 
 

Etiketler

yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste